top of page

Сергій Станіславович Коваленко

2021-10-23

Моє шанування добірному товариству!
Впродовж 16 - 20 жовтня мною були опубліковані біографічні довідки про героїв-командирів 6-ї Запорозької дивізії (начальник - Олекса Ліневський) Армії УНР, які відзначилися в боях проти денікінців за містечка Чечельник і Ольгополь (тепер Вінницької обл.) 14 жовтня 1919 р.
Ці бої відбулися в ході загального наступу Армії УНР, який розпочався після перекидання Запорозької групи (командувач - Михайло Омелянович-Павленко) з півночі, де припинилися бої проти військ Совдепії, на південь, де розпочалися бої проти денікінців. Совдепія виявилася розумнішою і, опинившись перед загрозою від білих мос...лів, припинила воєнні дії проти Армії УНР, яка саме вступила в бої з ними. Тупий же солдафон Денікін замість зосередити всі сили в поході на комуністичну Москву вирішив "по дорозі" знищити молоду українську державу, настільки її ненавидів. Крім того його архаїчна соціальна політика збурила проти нього українське селянство і боротьба з його повстаннями також відтягла немалі сили денікінців з московського фронту. Зрештою, денікінські армії були погромлені військами московської комуни. Але що таки вдалося Денікіну, так це знекровити Армію УНР напередодні її наступної війні із Совдепією.
Втім, це не применшує героїзму наших воїнів. Загальний наступ Армії УНР, в ході якого 14 жовтня 1919 р. було визволено Чечельник і Ольгополь, розпочався 12 жовтня. Головна ударна сила Армії УНР в цьому наступі складалася з 3-ї Залізної дивізії (начальник – Олександр Удовиченко), що зосередилася у Тростянці (тепер Гайсинського р-ну Вінницької обл.), 6-ї (начальник – Олекса Ліневський), що зосередилася у селах Китайгород, Козинці, Савинці (тепер Гайсинського р-ну Вінницької обл.) та 8-ї (начальник – Гаврило Базильський), що зосередилася у селах Куниче, Шарапанівка (тепер Тульчинського р-ну Вінницької обл.) Запорозьких дивізій.
Оповіді про героїв 3-ї Залізної та 8-ї Запорозької дивізій, слідом за вже опублікованими оповідями про героїв 6-ї Запорозької дивізії, будуть мною опубліковані ближчими днями. А сьогодні хочеться звернути увагу товариства на ті місця, з яких 12 жовтня 1919 р. розпочався наступ Армії УНР. Це містечко Тростянець і села Китайгород, Козинці, Савинці, Куниче, Шарапанівка. Ці місця мали б бути позначені відповідними меморіалами. Тут, в боях проти лютих ворогів народжувалася нова Україна.
Героям слава!

The site was created with the support of:

Logo Ukr.jpg

Subscribe to the newsletter

Application received!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

The editors of the site may not agree with the opinion of the author.

The author bears all responsibility for the material/video/article.

  • White Facebook Icon

© 2021 Open Media Information Agency

© 2021 Open media of Ukraine

bottom of page