top of page

12 гривень за квартиру в Києві: що задекларував новий заступник голови КОВА Іван Добровольський


Коли нові обличчя з’являються у владному кабінеті, у журналістів з’являється закономірне запитання: а з яким багажем – не лише професійним, а й матеріальним – вони туди заходять? Під пильне око нашої редакції цього разу потрапили новопризначені заступники голови Київської обласної військової адміністрації Миколи Калашника. Сьогодні про Івана Добровольського, який відповідатиме за ветеранську політику та комунікацію з громадами. Людина з активним громадським бекграундом, військовим досвідом і декларацією, яка теж може дещо розповісти про пріоритети. Що саме – повідомляє Київщина 24/7.


Іван Добровольський – ветеран російсько-української війни та не новачок у громадському секторі. Ще до повномасштабної війни він заснував і очолив низку організацій: ГО «Комітет майбутнього», «Інститут розвитку і сприяння демократії», «Український центр демократичного суспільства» та «Громадянський рух «Республіка гідності». Також Іван Добровольський значиться радником заступника керівника Офісу президента України – щоправда, поза штатом і безоплатно.


У декларації, поданій 21 квітня цього року, Добровольський вказав, що за 2024 рік отримав 602 179 гривень заробітної плати – тобто близько 50 тисяч на місяць від військової частини. Його дружина, Олена Добровольська, тим часом працює за кордоном: понад 670 тисяч гривень річного доходу вона отримала від англійської кавʼярні GRANE COFFEE & BAKERY у місті Гаррогейт.



Нерухомість

Квартира в Києві площею 68,9 «квадратів» – звучить солідно. Але от вартість у декларації викликає нервовий сміх: 12 гривень. Саме за таку символічну суму вказано житло, записане у спільну сумісну власність Івана, Олександра, Ольги та Гліба Добровольських. Рік реєстрації – 2003-й. Та чи означає така ціна, що це був подарунок, технічний нюанс оформлення чи просто глузування з прозорості?



Далі – більше. У 2014 році Іван Добровольський задекларував користування земельною ділянкою на тисячу квадратів у селі Богданівка, Броварського району. Земля належить його дружині, Олені Добровольській, а от її задекларована вартість – 16 000 грн.


Ще з 2018 року Іван Добровольський користується 12-метровим гаражем у столиці, яким володіє Олександр Добровольський. А вже з 2022 року – живе у квартирі площею 69,2 кв.м, власницею якої є його дружина. Вартість об’єкта – вже реалістичніша: 823 102 грн.


Транспортні засоби

TOYOTA COROLLA 2018 року – надійна, популярна, перевірена машина. Не преміум, але точно не бюджетне авто. Та в декларації Івана Добровольського – за неї вказано всього 48 000 гривень. І це не ціна за запчастини, а нібито вартість цілого автомобіля. Власницею машини значиться його дружина – Олена Добровольська, а сам посадовець користується нею з 2020 року.



Цікаво, що авто не оформлене на самого Добровольського, хоча користується він нею вже кілька років. Такий підхід – типовий для посадовців, які воліють не мати майна на собі, але не відмовлятися від комфорту.


Грошові активи

Новопризначений заступник голови Київської ОВА Іван Добровольський – людина скромна. Принаймні, якщо вірити декларації. За підсумками 2024 року він зберігає 27 тисяч доларів готівкою, а от на рахунках – дріб’язок: 3004 грн, 5000 грн, 5744 грн і ще 43228 грн.


Плюс ще 5744 грн на рахунках його доньки Єлизавети, які перебувають у його володінні – але, як зазначено, без права користування. Окрема увага – на дружину. Пані Олена Добровольська зберігає 801 фунт стерлінгів у банку в Лондоні.


Скандали пов’язані з обранцем

Новопризначений заступник голови Київської обласної військової адміністрації Іван Добровольський – не просто чиновник, а персона з політичним шлейфом, що тягнеться ще з часів президентської кампанії Петра Порошенка. Його ім’я фігурує в антикорупційних розслідуваннях, пов’язаних із масштабною схемою збору персональних даних виборців, яку журналісти прямо пов’язують із технологією підкупу – так званою «сіткою».


У 2018 році, за кілька місяців до виборів, Добровольський разом із Юрієм Гойдою засновує громадську організацію з гучною назвою – «Інститут розвитку і сприяння демократії». Уже за місяць ця новостворена ГО починає активно діяти по всій Україні: під виглядом соціологічних опитувань її представники збирають персональні дані виборців, які підтримують Порошенка. В анкетах прямо вказувалося: збиратимуться контакти саме «прихильників кандидата». Згодом ці бази, як стверджують розслідувачі Bihus.Info, використовувалися для формування мережі платних агітаторів.



Технологія добре відома в політичних колах і давно має назву – «сітка». За її схемою формується фінансована структура, де кожен рівень, від «десятника» до координатора, отримує винагороду за приведених виборців. Саме така «піраміда» раніше допомогла соратнику Порошенка Сергію Березенку перемогти на виборах у 2015 році, попри викритий підкуп. І саме з ним, за даними журналістів, пов’язаний Інститут Добровольського.


Але й це ще не все. Паралельно з «Інститутом розвитку», Іван Добровольський створює ще одну ГО – «Центр демократичного суспільства». Вона отримує статус офіційного спостерігача на президентських виборах 2019 року. Та замість прозорості – порожнеча. Ні контактів, ні офісу, ні реальної присутності. Адреса – фіктивна, юридичною базою організації вказано… сімейний ресторан.



У підсумку маємо класичну картину політичної кулінарії: гучні назви, формальна «громадська активність» і – жодної відповідальності. Іван Добровольський, який нині займає високу посаду у військовій адміністрації, залишається фігурою, пов’язаною з однією з найбрудніших виборчих кампаній історії.



Yorumlar


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page