top of page

Євлаш розповів, як Повітряні Сили ЗСУ збивають "Кинджали": є один момент


За час повномасштабного вторгнення Росія випустила по території України понад 80 "Кинджалів". Раніше цю гіперзвукову ракету ми не могли збити, проте, коли Захід передав системи Patriot, "Кинджали" перестали бути російською суперзброєю. Однак, збивати їх теоретично може не лише цей ЗРК. Повідомляє Експрес.


Літак МіГ-31К, який часто стає причиною повітряною тривоги по всій території України, може нести тільки один "Кинджал", а маса бойової частини ракети 500 кілограмів.


Важлива особливість "Кинджала" полягає у тому, що це надзвукова ракета. Однак у момент, коли "Кинджал" безпосередньо атакує ціль, то заходить на удар вже на надзвуковій швидкості, пояснив "24 Каналу" Ілля Євлаш, речник Повітряних Сил ЗСУ.


"Кинджал": як ЗСУ збивають ці ракети

Росія атакує Україну "Кинджалами" за допомогою МіГ-31К з різних областей. За даними Повітряних сил ЗСУ, неодноразово пуски були зафіксовані з Рязанської, Тамбовської, Нижньогородської та Астраханської областей Росії.


Журналісти підрахували, що у період з 29 грудня 2023 року до 11 квітня 2024-го Росія використала для атак 36 "Кинджалів", а у період 26 січня – 14 грудня 2023 року росіяни застосували приблизно 37 "Кинджалів". Тобто за 4 попередні місяці росіяни використали майже стільки ж "Кинджалів", як практично за весь 2023 рік.


"Дійсно, "Кинджал" може розвивати гіперзвукову швидкість. Після того як її скидає МіГ-31К, вона також набирає ще і швидкість польоту літака. Однак коли ракета безпосередньо вже йде атакувати ціль, то заходить не на гіперзвуковій швидкості, а на надзвуковій. "Кинджал" стає балістичною ракетою. І в той момент, коли вона стає з гіперзвукової балістичною ракетою, то ми можемо її успішно атакувати. Безпосередньо таку роль вже виконував ЗРК Patriot", – пояснив Ілля Євлаш.


Він також додав, що на озброєнні України є ще один ЗРК, тактико-технічні характеристики якого дозволяють боротися проти "Кинджалів". Мова про італійсько-французький ЗРК SAMP/T. Проте досі SAMP/T не мав справи з "Кинджалом".


"Так, виробником заявлено, що SAMP/T може збивати балістичні ракети, але наразі у нас такої практики не було. Наразі всі такого типу ракети збивалися ЗРК Patriot. ЗРК SAMP/T не попадалися такі цілі", – розповів речник ПС ЗСУ.


Скільки "Кинджалів" ще має Росія

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк у коментарі 24 Каналу повідомив, що від початку великої війни і до квітня 2024 року росіяни випустили по території України понад 80 "Кинджалів".


У другу річницю вторгнення командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук 24 лютого 2024 року інформував, що українські військові від початку повномасштабного вторгнення знищили 25 аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинджал".


За оцінками розвідки, на озброєнні у Росії може перебувати близько 80 "Кинджалів", Росія щомісячно виготовляє лише кілька одиниць цих ракет: у середньому, 4-5. Виглядає, що за попередні 4 місяці РФ використала понад половину "Кинджалів" від теперішнього запасу.


Додамо, в Україні ретельно вивчають уламки збитих "Кинджалів". Цим займається Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, який, серед іншого, встановлює і тип ракет.


"Після обстрілів їхні групи виїжджають на місце, збирають там рештки від цих ракет і вже безпосередньо проводять експертизу. Інформацією, яку здобувають фахівці, вони діляться з нашими військовими, з нашими спецслужбами, які надалі можуть більш ефективно протидіяти такому типу ракет", – зазначив Євлаш.


Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page