top of page

У Китаї підвели підсумки саміту у Джидді


Міжнародні переговори в Саудівській Аравії на вихідних щодо пошуку мирного вирішення «кризи в Україні» допомогли «зміцнити міжнародний консенсус». Про це повідомляє Reuters з посиланням на МЗС Китаю у понеділок, 7 серпня. Повідомляє Реал.


Як відомо, на переговорах у Джидді були присутні представники понад 40 країн, включаючи Китай, Індію, США та європейські країни, але не Росію.


Китай направив свого спеціального посланця з євразійських справ і колишнього посла в Росії Лі Хуея, який у травні здійснив поїздку шістьма європейськими столицями, щоб знайти точки дотику для можливого політичного врегулювання війни.

Лі «мав широкі контакти та спілкування з усіма сторонами щодо політичного врегулювання української кризи… вислуховував думки та пропозиції всіх сторін і сприяв подальшому зміцненню міжнародного консенсусу», – йдеться у письмовій заяві МЗС КНР.


«Всі сторони позитивно оцінили присутність Лі Хуея та повністю підтримали позитивну роль Китаю у сприянні мирним переговорам», – додали у Пекіні.

Китай продовжуватиме зміцнювати діалог на основі своєї мирної пропозиції з 12 пунктів і «накопичуватиме взаємну довіру», заявили у МЗС.

На думку аналітиків, присутність Китаю свідчить про можливі зміни у підході Пекіна, але не про поворот у його підтримці Москви.

Відомо, що раніше Пекін відмовився засудити Росію за розпочате нею в лютому 2022 року вторгнення в Україну. Але він запропонував свій власний «мирний план», який отримав мляву реакцію як у Росії, так і в Україні, тоді як США та НАТО поставилися до нього скептично.


Як бачимо, в Саудівськкій Аравії Китай притримується, як своєї ритроики щодо визначення війни Росії проти України, наполегливо називая її «кризою в Україні», так і шляху її припинення завдяки свому власному плану. Нагадаємо, план Китаю передбачає припинення вогню, тобто по факту це заморозка і надання фашистському режиму РФ паузи для відновлення сил і початку нової хвилі війни. Пекін робить вигляд, що це не розуміє.


Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page