top of page
Пошук
Фото автораOpen Media Ukraine

Розв’язка на Шулявці: прокуратура вимагає стягнути з компанії Микитася понад 1,1 млрд грн. І до чого тут Кличко


Історія екснардепа Максима Микитася отримала новий виток розвитку. Київська міська прокуратура встановила, що результати торгів із реконструкції Шулявського шляхопроводу були підтасовані. Також встановлено, що в результаті торгів переможцем визнано приватне товариство, з яким КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» уклало договір на 598,5 млн грн. Пізніше, через укладення додаткових угод, строк виконання робіт було продовжено, а їхня вартість зросла майже у двічі. На початок 2024 року це приватне підприємство вже отримало понад 1,1 млрд грн за виконані роботи. Повідомляє Mind.


Що не так із торгами? Будівництво Шулявського шляхопроводу стало для мера Києва Віталія Кличка політичним проєктом. Міст, як сказав свого часу Кличко, «втомився» ще в лютому 2017 року. Тоді частина споруди впала на припарковані автомобілі.


Коли потреба в терміновій реконструкції стала очевидною, тендер проходив на платформі Prozorro. Спочатку охочих узяти участь в аукціоні було четверо. Однак заявки «Альтіс-Спецбуду», що входить до «Альтіс-холдингу» Олександра Глімбовського, та «Мостобуду» Михайла Беккера відхилили через невідповідність документації. У тендері залишилися переможець «Північно-український будівельний альянсу» та його псевдоконкурент «Спецбуд-Плюс», який запропонував кошторис на 1000 грн більше.


Чому псевдоконкурент? Пізніше АМКУ встановила, що обидві компанії входять до однієї корпорації – «Укрбуд», президентом якої був Максим Микитась.


До речі, це не перша спроба компаній створювати видимість конкуренції на торгах. 7 травня 2019 року АМКУ наклав на них штраф у 150 млн грн за змову в тендерах на реконструкцію Національного інституту ім. М. Амосова та гімназії ім. О. М. Бойченка.


Чому собівартість реконструкції Шулявського шляхопроводу виросла? Вона зростала декілька разів. І якщо початково роботи «стартували» з 600 млн грн, то вже 2019 року з'явився новий проєкт реконструкції за 1 млрд грн. Але це ще не все.  У 2021 році Шулявський міст подорожчав удвічі – до двох мільярдів гривень. Тоді ж мерія Києва оголосила про перезапуск скандальної реконструкції.


2019 року Вищий антикорупційний суд України зобов'язав Національне антикорупційне бюро розпочати кримінальне провадження щодо мера Києва Віталія Кличка за зверненням депутатів Київради. Згідно із судовими матеріалами, депутати підозрювали Кличка в можливому зловживанні владою і розкраданні коштів під час реконструкції Шулявського шляхопроводу.


То міст «підбадьорився»? І так, і ні.  У грудні 2019 року реконструйований шляхопровід відкрився. Підрядник надав гарантію на якість робіт – 50 років. Але вже у 2020-му на мосту попадали опори освітлення, які пошкодили дев'ять автомобілів. А 2021 року міст не «впорався» із дощем: з-під каналізаційного люка почав бити «фонтан». Комунальники заявили тоді, що це трапилося через переповнену річку Либідь.


Взагалі проєкт передбачає будівництво підземного переходу і транспортну розв’язку біля Шулявського шляхопроводу, а ще демонтаж п'ятого цеху заводу «Більшовик». Його вирішили знести, щоб облаштувати транспортну розв’язку з Берестейського проспекту на вулицю Гетьмана й з вулиці Довженка на проспект.


Киянам настільки набридла історія з реанімацією «втомленого» шляхопроводу, що вони створили петицію з проханням заборонити в Києві будівництво нових розв'язок, поки не добудують Шулявський шляхопровід. Її підписали понад 6000 киян.


За словами Віталія Кличка, всі роботи повністю завершаться до середини 2024 року. До цього терміну мають демонтувати п'ятий цех заводу «Більшовик», облаштувати з'їзди з моста на Берестейський проспект і виконати благоустрій прилеглої території.


У чому ще підозрюють Микитася? У січні 2024 року досудове слідство у справі Максима Микитася та складів боєприпасів було вимушено завершено.


«Це рішення було вимушеним і прийнятим прокурором після відмови суду у продовженні строку досудового розслідування. Зокрема, у вказаному кримінальному провадженні використано лише 3 місяці строків слідства з 12 встановлених КПК України для розслідування проваджень вказаної категорії», – пояснюють у САП.


І це ще не все.  На початку жовтня 2019 року Національне антикорупційне бюро вручило Максиму Микитасю підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму приблизно 82 млн грн. Слідство встановило, що колишній голова «Укрбуду» організував корупційну схему для заволодіння нерухомістю НГУ. А 18 жовтня 2022 року Максима Микитася затримали за спробу підкупу міського голови Дніпра Бориса Філатова в розмірі 22 млн євро.


Що буде далі? Поки що Київська міська прокуратура просить Господарський суд міста Києва визнати недійсним рішення тендерного комітету та договір генерального підряду на реконструкцію Шулявського шляхопроводу.


Також прокуратура просить стягнути з «переможця» торгів одержані з місцевого бюджету кошти в сумі понад 1,11 млрд грн.


0 коментарів

Комментарии


bottom of page