top of page

Протести у Грузії тривають: до мітингувальників доєднались держслужбовці

Протести у Грузії не вщухають. Фото Колаж "Телеграф"


87 депутатів парламенту, легітимність якого не визнають президент і опозиція, підтримали законопроєкт "Про внесення змін до закону про державну службу". Повідомляє Телеграф.


Акція протесту біля парламенту Грузії безперервно триває вже 14 днів. Люди, які працюють в держсекторі, приєдналися до акції біля будівлі парламенту Грузії.


Тим самим вони висловлюють свою позицію щодо поточних подій у країні та протестують проти наявної ситуації в публічному секторі. Про це повідомляє "ІнтерпрессНьюс".


"Є дві причини для наших зборів: одна — це поточний процес, який відбувається в країні, відмова від заявки на членство до 2028 року. По-друге, відгук на форми залякування. Ми — люди, зайняті на публічній службі, і мета нашого протесту — донести до громадськості, включно з тими, хто сьогодні представляє наших роботодавців, наш голос про те, що ми залишаємося вірними Конституції і суспільству, залишаємося прихильними європейському курсу. Водночас закликаємо їх припинити насильство проти нас, використання різних форм залякування, яких останнім часом було багато", — заявив співробітник мерії Гіга Сопромадзе.



87 депутатів парламенту, легітимність якого не визнають президент і опозиція, підтримали законопроєкт "Про внесення змін до закону про державну службу".


Основна мета змін — спростити процес реорганізації, щоб держслужбовець, звільнений з будь-якої причини, включно з політичною, не зміг повернутися в систему державної служби або принаймні зіткнувся при цьому з надзвичайними труднощами. Звернення до суду особи, звільненої внаслідок реорганізації, не призупинятиме дію рішення.


Експерти вважають, що цими змінами "Грузинська мрія" навпаки послабить права держслужбовців і буде використовувати закони як каральний інструмент, особливо після того, як під час проєвропейських виступів сотні держслужбовців підписали заяви з критикою рішення уряду відкласти євроінтеграцію до 2028 року.


Протести у Грузії — що відомо

На парламентських виборах у Грузії, що відбулися наприкінці жовтня, перше місце посіла проросійська партія "Грузинська мрія". Вона, згідно з офіційними результатами, набрала значно більше голосів, аніж опозиційні партії. Але міжнародні спостерігачі зафіксували, що на виборах відбулася низка порушень.


У зв'язку з цим у Грузії розпочалися масові протести. Протестувальники вимагають провести нові вибори, а також відпустити всіх політичних в'язнів.


Грузинська влада практично щодня використовує поліцію для розгону протестів. В Україні запровадила санкції проти влади Грузії минулого тижня. Президент України Володимир Зеленський закликав країни Заходу також запроваджувати обмеження.


Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page