top of page

Проросійського клірика УПЦ (МП) Дмитра Сидора звинувачують у шахрайстві та симуляції хвороби для уникнення суду

Дмитро Сидор. Світлина: lem.fm
Дмитро Сидор. Світлина: lem.fm

Проросійський священник Української Православної Церкви (в єдності з МП) Дмитро Сидор, який є фігурантом резонансної справи про розпалювання релігійної ворожнечі, звинувачується в маніпуляціях і симуляції хвороби заради уникнення судового вироку та збору коштів з вірян. Повідомляє Духовний Фронт України.


Останні звинувачення свідчать, що в день, коли Сидору мали оголосити вирок, він раптово “захворів” і був госпіталізований до кардіології. Це призвело до того, що суддя Тамаз Деметрадзе вчетверте відклав фінал справи. Однак, за наявною інформацією, Дмитро Сидор був офіційно виписаний з медичного закладу ще 26 травня та почувається чудово. Незважаючи на це, його оточення розгорнуло активну кампанію зі збору коштів, розповідаючи людям, що батюшка тяжко хворий і потребує грошей на “лікування”.



Це розцінюється як “нахабне шахрайство, замасковане під побожність”, яке перетворило храм на джерело фінансових махінацій. Ієрей Сидор досі не виходить у прямі ефіри, відправляючи правити службу підпорядкованих священників, які просять молитися за здоров’я свого пастиря, що є продуманим кроком для уникнення покарання.



Дмитра Сидора звинувачують за статтею 161 Кримінального кодексу України — порушення рівноправності громадян за національними та релігійними ознаками. Кримінальне провадження за цією статтею було розпочато СБУ 14 березня 2023 року після обшуків у Кафедральному соборі Воздвиження Чесного Хреста та церкві Покрови Пресвятої Богородиці в Ужгороді, де було знайдено велику кількість пропагандистської літератури російських авторів, включаючи прокремлівські книжки, що заперечують право України на незалежність.


Минулі звинувачення та сепаратистська діяльність:
  • Дмитро Сидор, який народився 29 березня 1955 року в Лецовиці Закарпатської області, є українським громадським, політичним та релігійним діячем русинського походження. Він очолює Сойм підкарпатських русинів і є настоятелем Хрестовоздвиженського собору (Мукачівська єпархія УПЦ МП).

  • У 2008 році СБУ порушила проти Сидора кримінальну справу через його діяльність та “зазіхання на територіальну цілісність України”.

  • 1 грудня 2008 року Сидор проголосив незалежність «республіки Подкарпатська Русь» у Мінську.

  • 19 лютого 2012 року Ужгородський міськрайонний суд засудив його до трьох років позбавлення волі (умовно, з відтермінуванням на два роки) та штрафу за звинуваченням у сепаратизмі (ч. 1 ст. 110 ККУ).

  • Сидор відомий своїми сепаратистськими та провокативними заявами, зокрема, щодо «геноциду русинів Україною».

  • За інформацією ЗМІ, «Сойм підкарпатських русинів», яким керує Сидор, фінансувався російським урядовим фондом «Російський світ», а його діяльність, за різними даними, фінансується Кремлем для дестабілізації ситуації в Закарпатті.

  • У вересні 2019 року Сидор був у складі делегації, яку прийняв Президент Чехії Мілош Земан у Празькому Граді, що, за їхніми словами, «представляла інтереси русинів, які домагаються автономії в складі України». Лідер закарпатських русинів Микола Бобинець тоді зауважив, що ця делегація є членами фейкової організації, створеної ФСБ Росії.


Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) заявляв про Сидора так: «Церква не вітає участі священнослужителів в політичній боротьбі. Ми щиро молимось, щоб в протоієреї Димитрії пастирське перемогло над політичним».


コメント


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page