Проросійського клірика УПЦ (МП) Дмитра Сидора звинувачують у шахрайстві та симуляції хвороби для уникнення суду
- Open Media Ukraine
- 4 дні тому
- Читати 2 хв

Проросійський священник Української Православної Церкви (в єдності з МП) Дмитро Сидор, який є фігурантом резонансної справи про розпалювання релігійної ворожнечі, звинувачується в маніпуляціях і симуляції хвороби заради уникнення судового вироку та збору коштів з вірян. Повідомляє Духовний Фронт України.
Останні звинувачення свідчать, що в день, коли Сидору мали оголосити вирок, він раптово “захворів” і був госпіталізований до кардіології. Це призвело до того, що суддя Тамаз Деметрадзе вчетверте відклав фінал справи. Однак, за наявною інформацією, Дмитро Сидор був офіційно виписаний з медичного закладу ще 26 травня та почувається чудово. Незважаючи на це, його оточення розгорнуло активну кампанію зі збору коштів, розповідаючи людям, що батюшка тяжко хворий і потребує грошей на “лікування”.

Це розцінюється як “нахабне шахрайство, замасковане під побожність”, яке перетворило храм на джерело фінансових махінацій. Ієрей Сидор досі не виходить у прямі ефіри, відправляючи правити службу підпорядкованих священників, які просять молитися за здоров’я свого пастиря, що є продуманим кроком для уникнення покарання.

Дмитра Сидора звинувачують за статтею 161 Кримінального кодексу України — порушення рівноправності громадян за національними та релігійними ознаками. Кримінальне провадження за цією статтею було розпочато СБУ 14 березня 2023 року після обшуків у Кафедральному соборі Воздвиження Чесного Хреста та церкві Покрови Пресвятої Богородиці в Ужгороді, де було знайдено велику кількість пропагандистської літератури російських авторів, включаючи прокремлівські книжки, що заперечують право України на незалежність.
Минулі звинувачення та сепаратистська діяльність:
Дмитро Сидор, який народився 29 березня 1955 року в Лецовиці Закарпатської області, є українським громадським, політичним та релігійним діячем русинського походження. Він очолює Сойм підкарпатських русинів і є настоятелем Хрестовоздвиженського собору (Мукачівська єпархія УПЦ МП).
У 2008 році СБУ порушила проти Сидора кримінальну справу через його діяльність та “зазіхання на територіальну цілісність України”.
1 грудня 2008 року Сидор проголосив незалежність «республіки Подкарпатська Русь» у Мінську.
19 лютого 2012 року Ужгородський міськрайонний суд засудив його до трьох років позбавлення волі (умовно, з відтермінуванням на два роки) та штрафу за звинуваченням у сепаратизмі (ч. 1 ст. 110 ККУ).
Сидор відомий своїми сепаратистськими та провокативними заявами, зокрема, щодо «геноциду русинів Україною».
За інформацією ЗМІ, «Сойм підкарпатських русинів», яким керує Сидор, фінансувався російським урядовим фондом «Російський світ», а його діяльність, за різними даними, фінансується Кремлем для дестабілізації ситуації в Закарпатті.
У вересні 2019 року Сидор був у складі делегації, яку прийняв Президент Чехії Мілош Земан у Празькому Граді, що, за їхніми словами, «представляла інтереси русинів, які домагаються автономії в складі України». Лідер закарпатських русинів Микола Бобинець тоді зауважив, що ця делегація є членами фейкової організації, створеної ФСБ Росії.
Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) заявляв про Сидора так: «Церква не вітає участі священнослужителів в політичній боротьбі. Ми щиро молимось, щоб в протоієреї Димитрії пастирське перемогло над політичним».
コメント