Сполучені штати Америки дали мовчазну згоду на далекобійні удари України по цілях на території росії на тлі постійних ракетних ударів по критичній інфраструктурі України. Повідомляє speka.media з посиланням на інформацію британського видання The Times з посиланням на власні джерела в Міноборони США.
Пентагон переглянув свою оцінку загрози війні в Україні після того, як у жовтні росія почала регулярні ракетні атаки на критичну інфраструктуру та цивільне населення України, пише видання.
Тепер США мають нові міркування щодо того, чи можуть постачання зброї Україні призвести до військової конфронтації між рф та НАТО. Тепер Вашингтон більш схильний постачати Києву далекобійнішу зброю.
«Ми все ще використовуємо ті ж ескалаційні розрахунки, але страх перед ескалацією змінився від самого початку. Зараз все по-іншому, тому, що розрахунки війни змінилися внаслідок страждань та жорстокості, яких зазнають українці через росіян», - зазначило виданню джерело в оборонному відомстві США.
Раніше США побоювалися атак України проти рф, оскільки боялися, що росія відповість або тактичною ядерною зброєю, або вдарить по сусідніх країнах НАТО.
Водночас, за даними джерел в оборонному відомстві США, Вашингтон не хоче, щоб було очевидно, що Україна публічно отримала так зване «зелене світло» щодо атак углиб російської території. Офіційну позицію США цього тижня озвучив держсекретар Ентоні Блінкен, який заявив, що «ми не заохочували і не дозволяли українцям завдавати ударів усередині Росії».
Водночас джерело в оборонному відомстві США відзначило: «Ми не говоримо Києву: „Не завдавайте ударів по росіянах“. Ми не можемо говорити їм, що робити. Вони самі вирішують, як їм використовувати свою зброю. Але коли вони використовують поставлену нами зброю. Єдине, на чому ми наполягаємо, щоб українські військові дотримувалися міжнародних законів війни та Женевських конвенцій», — додав співрозмовник видання.
Представники Пентагону дали зрозуміти, що прохання Києва про надання американської зброї більшої дальності, включаючи ракети та винищувачі-бомбардувальники, які можуть бути використані для ще ефективніших ударів усередині росії чи окупованого Криму, розглядаються серйозно.
Раніше Україна звернулася до США з проханням отримувати далекобійні ракетні системи ATACMS (які здатні бити на відстань до 300 км) з умовою узгоджувати уражені цілі.
Речниця Міністерства закордонних справ росії Марія Захарова заявила, що рф вважатиме постачання Україні далекобійних ракет вступом США у війну.
Comments