top of page

На Росії відреагували на зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою Римським


Російські ЗМІ не пропустили зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою Римським у Римі поза увагою.


Про це повідомляє RISU з посиланням Голос Америки.


Державне агентство ТАСС написало, що Папа Франциск прийняв главу "розкольницької" Української Церкви, але зробив це в Бібліотеці Апостольського палацу, тобто там, де проходять зустрічі з офіційними делегаціями.


Тим часом телеканал "Царьград ТВ", який належить підсанкційному російському олігарху Констянтину Малофеєву, прокоментував зустріч Папи Франциска з митрополитом Епіфанієм, сказавши, що "понтифік скинув маску миротворця, а Ватикан підтримав знищення канонічного Православ'я в Україні".


Дослідник Ватикану, Павло Смицнюк директор Інституту екуменічних студій УКУ (2019-2022) зазначив, що це була очікувана реакція з огляду на те, що в Москві говорили про Українську Церкву раніше.


"Не виключено, що їхня пропаганда, цілком безглуздо, почне звинувачувати ПЦУ в тому, що вона є уніатським проектом, і католицьким троянським конем для православ’я у східній Європі", – наголошує Смицнюк.


Дослідник зауважив, що зустріч Папи Франциска і митрополита Епіфанія "показує, що не тільки ПЦУ, але й Ватикан все менше звертає увагу на те, що думають у Москві". За його словами, ця зустріч є важливою для зміцнення авторитету ПЦУ у світі.


"З боку Ватикану чи Католицької Церкви, не існує якоїсь процедури «визнання» інших Церков чи церковних спільнот. Як правило, все починається з неофіційних зустрічей, кореспонденції, згоди взяти участь в спільних заходах тощо. Тому сьогоднішня зустріч дуже важлива", – пояснює Смицнюк.


Він каже, що в минулому Ватикан не проявляв відкритості до спілкування з попередницями ПЦУ, Православними Церквами, які вийшли з підпорядкування Москві, але не були визнані канонічно іншими Православними Церквами.


"Зі створенням ПЦУ ситуація великою мірою змінилася: вона визнається канонічною Константинопольським Патріархатом, з яким у Папи Франциска добрі відносини, і ще кількома автокефальними Церквами. Але оскільки більшість Православних Церков ще не визнали ПЦУ, Ватикан мусить поводитися обережно, щоб не бути втягнутим у внутрішньоправославний конфлікт", – пояснює Смицнюк.


Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page