top of page
Пошук

Наша армія стала прогресивнішою, офіцери почали прислуховуватися до рядових, – військовослужбовець Володимир Базика

Фото автора: Open Media UkraineOpen Media Ukraine

Для мене участь у війні розпочалась у 2015 році із АТО. В липні 2015 року створили 36-ту бригаду морської піхоти і так я став морським піхотинцем. Ми працювали в Маріуполі та біля Маріуполя. Про це розповів ветеран АТО, айтівець, викладача аргентинського танго, регбіст і військовослужбовець Володимир Базика. Також, в ефірі Армія FM він розповів про майстер-класи з аргентинського танго, які він проводив для військових та ветеранську команду з регбі, в якій Володимир Базика був капітаном.


Володимир Базика на фронті з 2015 року, він розповів, як для нього розпочалась участь у війні.


– Для мене це почалося в 2015 році з часів АТО. Чотири хвилі мобілізації про мене ніхто не згадував, а коли була п’ята хвиля, я прийшов у військкомат і сказав: «Поїхали!». В мене запитали, що я вмію і можу. В мене було два варіанти навчальний центр артилеристів або зв’язківців. З артилерією було не зрозуміло коли їхати, бо мені сказали, що подзвонять і поїду. А в навчальний центр зв’язківців у Полтаву відправка була за кілька днів, то я вирішив їхати туди. В Полтаві я провів пару тижнів, там дали певні ази, потім мене розподілили в 36-ту бригаду берегової охорони, це хлопці, які повиходили з Криму. В липні 2015 року створили 36-ту бригаду морської піхоти і так я став морським піхотинцем. Ми працювали в Маріуполі та біля Маріуполя і в 2016 році мене вигнали додому, щоб не набридав. На той час багато офіцерів не мали досвіду роботи з дорослим колективом, бо тоді серед мобілізованих було багато 30-ти і 40-річних дядьків із життєвим досвідом. І це все кардинально відрізнялося від строковиків, до яких звикли. Іноді траплялись певні казуси, бували ситуації, де в тебе є досвід в певній області і ти пропонуєш оптимальне рішення, тебе намагаються щемити, а ти все одно робиш по своєму, бо ти вже так працював.


Військовослужбовець порівняв українську армію в 2015 році та зараз.

– В певному сенсі армія стала прогресивнішою, з’явилося розуміння певного досвіду. Нерідко офіцери прислухаються до рядових, не соромно сказати, що ти чогось не знаєш.


Після участі в АТО Володимир Базика влаштовував для військових майстер-класи із аргентинського танго.

– Військові на це реагували весело, спочатку трохи ніяковіли. Основна маса ветеранів за будь-який двіж і це можливість спробувати щось нове, в когось була мотивація – зробити сюрприз дівчині або дружині. Часто дівчата гукають хлопців на танці, а вони не вміють танцювати,  а тут з’явилась можливість навчитись, і не в «лівої» людини, а в когось із своїх.


Володимир Базика був капітаном ветеранської команди з регбі.

– Спочатку мені друг запропонував цим зайнятись. Він запитав: «Хто хоче легально і без правових наслідків побитись із поліцією?» Першим нашим матчем стала товариська гра проти київських патрульних. Ми зіграли, але поліцейська на досвіді нас переграли. Але нам сподобалось і ми почали тренуватись. Були Кубки зимового регбі, посіли 3 чи 4 місце в регбі на снігу, був відбір до вищої ліги чемпіонату України ми там зайняли 3 місце. На самому чемпіонаті ми виступили невдало, але це був досвід. Основною задачею цієї команди було зайняття спортом і спілкування, це показувало ветеранам, що вони не одні, в них завжди є з ким поговорити.


Ветеран пояснив, чи важливий спорт для реабілітації військових.

– Спорт не просто важливий, а навіть обов’язковий. Як показують багато досліджень, спорт – це дофамін не задорого. Плюс в тебе з’являється якась ціль і мета до якої ти йдеш. Необов’язково ставити собі за мету золото чемпіонату світу, треба ставити за мету – бути кращим, ніж вчора. Наприклад, сьогодні ти підтягнувся 5 раз, а завтра підтягнешся 6 раз. Не всі люблять змагатися, але рости над собою і бачити, як ти міняєшся, то чому б і ні.


Володимир Базика назвав помилки, яких припускаються цивільні у спілкуванні з ветеранами.

– Не варто казати ветерану слів, на кшталт: «Я тебе розумію». Не треба чекати від ветеранів, що хлопці прийдуть і порядок наведуть. Військові і так взяли на себе велику відповідальність, принесли у жертву власне життя.


 
 

Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page