top of page

Депутати звернулися до Мін'юсту, щоб прискорити знесення «храму-МАФу» в Києві


22 народні депутати спільно звернулися до міністра юстиції Дениса Малюськи із запитанням про терміни знесення «храму-МАФу» УПЦ МП біля Десятинної церкви в Києві, який апеляційний суд зобов'язав демонтувати ще пів року тому. Повідомляє RISU з посиланням на Громадське.


Про це розповів один із депутатів Ігор Гузь («За майбутнє»).


«Від рішення суду минуло майже пів року! А "храм-МАФ" так і стоїть на місці. Спільно з колегами-депутатами (включно зі мною — 22 депутати) звернувся до Міністра юстиції із запитанням: коли ж все-таки буде виконане рішення суду? Коли осередок країни-агресорки у самому центрі столиці України буде демонтований?!» — написав він.


Нагадаємо, Господарський суд міста Києва ще 15 лютого 2023 року зобов'язав знести «храм-МАФ» на території Музею історії України, проте УПЦ МП взялася оскаржувати це рішення. Зрештою, у вересні 2023-го апеляційний суд підтвердив зобов'язання звільнити ділянку від незаконно збудованого «храму-МАФу».


Будівля каплиці, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, розташована на території Національного музею історії України та споруджена релігійною громадою Української Православної Церкви Московського Патріархату.


Каплиця УПЦ МП розташована в буферній зоні, яка перебуває під охороною ЮНЕСКО. Це історичне місце біля культурної пам’ятки — фундаменту Десятинної церкви, зведеної ще в десятому столітті.


У Міністерстві культури заявляли, що каплицю споруджено незаконно, а 2018 року Національний музей історії України звернувся до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним і скасування рішення про держреєстрацію прав релігійної громади УПЦ МП на цей об'єкт.


Міністр культури зазначав, що самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року, а 2012-го, за часів Януковича, почалося «узаконення» незаконного будівництва.


Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page