top of page

"Вже є достатньо підстав для розірвання оренди з УПЦ МП", - Олександр Саган


Священики і ченці УПЦ Московського Патріархату перешкоджають роботі державних інвентаризаційних комісій у релігійних закладах, оскільки місцева влада боїться втручатися в цю ситуацію.


Таку думку в коментарі Укрінформу озвучив релігієзнавець Олександр Саган. Повідомляє RISU.


«Це можливо, бо їм це фактично дозволяє місцева влада і громади. Органи місцевого самоврядування побоюються брати на себе відповідальність і чітко дотримуватися вимог чинного законодавства», – заявив він.


За словами О. Сагана, в законодавстві існує достатньо норм, які мали б обмежувати свавілля священиків і ченців, і вони були прийняті ще до закону щодо «Захисту конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», ухваленого ВР в серпні 2024 року, але вони не працюють.


«Ніхто не бажає потрапити зі скандалом у пресу, бо неможливо спрогнозувати, чим він завершиться: вже бували випадки, коли посадовці діяли відповідно до чинного законодавства, а їх за це карали. Мають місце й певні симпатії до УПЦ МП, зокрема у випадку з Почаївською лаврою – не виключаю, що серед представників місцевих правоохоронних органів», – сказав професор Саган.


Випадки перешкоджання роботі держструктур в Почаївській лаврі вже траплялися, і ситуація потребує, на думку експерта, рішучої реакції відповідальних державних органів.


Як зазначив релігієзнавець, порушення правил користування, які вже зафіксували минулого літа (несанкціоновані новобуди, ремонти в приміщенні пам’ятки культури, знищення стінописів тощо) – вже достатній привід для розірвання договору оренди через суд. Законний механізм для цього існує.


Як повідомлялося, 17 січня представники Свято-Успенської Почаївської лаври не допустили до роботи інвентаризаційну комісію, створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій. Представники держкомісії з інвентаризації майна разом із представником БТІ мали оглянути об’єкти, але їм було відмовлено у доступі.


Пізніше прессекретар Почаївської лаври архимандрит Гавриїл опублікував відеозвернення, у якому спробував пояснити позицію орендарів монастиря. «Ми не даємо дозвіл на незаконну інвентаризацію. Бо це не інвентаризація, а в прямому сенсі гібридна експропріація та конфіскація», – заявив архимандрит.


У червні минулого року на території комплексу працювала комісія міністерства. Вона перевірила шість споруд і виявила низку порушень, зокрема несанкціоноване будівництво.


Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page