top of page
Пошук
Фото автораOpen Media Ukraine

Верховна Рада ухвалила новий закон про енергоефективність: що зміниться


Верховна Рада ухвалила закон "Про енергетичну ефективність", покликаний створити фундамент для впровадження державної політики енергоефективності відповідно до європейських практик. За прийняття законопроєкту №4507 у другому читанні проголосували 282 народних депутата, повідомляє Корреспондент.нет.


Документ розроблений з метою врегулювання на законодавчому рівні питання про підвищення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів в Україні.

Зокрема законопроєкт передбачає створення Національного плану дій з енергоефективності. Він має містити: перелік заходів з енергоефективності у виробництві, транспортуванні, передачі, розподілі та споживанні енергії з термінами їх виконання; джерела та обсяги фінансування заходів; розрахунковий обсяг економії енергії.


Крім перерахованих цілей, законом також передбачено:

– основи енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту; – особливості впровадження інтелектуальних систем обліку; – стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання; – основні принципи здійснення енергосервісу; – популяризація та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів; – відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергоефективності.


Передбачено цільовий показник щорічного скорочення споживання енергії. Він має становити не менше 0,8% сукупного річного обсягу постачання споживачам, усередненого за період з 1 січня 2017-го до 31 грудня 2019 року.


Документ передбачає зобов'язання енергоаудиту на підприємствах. Великі підприємці зобов'язані будуть проводити енергетичний аудит кожні чотири роки.

Також законопроєктом передбачено, що всі органи влади зможуть орендувати або купувати приміщення в будинках, енергоефективність яких не нижча за мінімальні вимоги до енергетичної ефективності.


Проєкт розроблено відповідно до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про асоціацію між Україною та Європейським співтовариством з атомної енергії.


"У нас зараз діє закон про енергозбереження 1994 року. З часів прийняття 27 директиви ЄС, яка імплементує цей законопроєкт, минуло вже майже 10 років. У нас є зобов'язання ухвалити цю рамкову директиву і, згідно з чинним законодавством, провести консультації з остаточної редакції з ЄС. Цікаво, що в самому ЄС, цю директиву кілька років тому оновили. Тому навіть цей ухвалений законопроєкт має скоро бути оновлений, настільки динамічно розвиваються законодавство і технології", – зазначив колишній заступник міністра енергетики і один з авторів цього законопроєкту Олексій Рябчин.

0 коментарів

Comentarios


bottom of page